“Okulum Beni Bekler” projesi değerlendirildi

“Okulum Beni Bekler” projesi değerlendirildi
“Okulum Beni Bekler” projesi kapsamında, okula devam etmeyen özellikle kız çocukları ve devamsızlık yapan öğrencileri tekrar okula kazandırmak için değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Ağrı Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İbrahim Çeçen Vakfı iş birliği ile başlatılan “Okulum Beni Bekler” projesi kapsamında, okula devam etmeyen özellikle kız çocukları ve devamsızlık yapan öğrencileri tekrar okula kazandırmak için değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, projenin il merkezi ve ilçelerdeki çalışmaları, sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Mustafa Koç’un eşi ve proje il komisyonu başkanı öğretmen Neslihan Gül Koç, Eğitim Müfettişleri Başkanı İbrahim Gökalp, İbrahim Çeçen Vakfı Ağrı İl Temsilcisi Güven Karakaya, İl Müftülüğünde görevli Uzman Vaiz Nuri Arslan, ilçe milli eğitim müdürleri, Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin Bilgiç, ilçe şube müdürleri, Ar-Ge biriminde görevli öğretmenler katıldı.

Toplantıda, Ar-Ge biriminde görevli öğretmenler tarafından proje kapsamında devam eden çalışmalar ve istatistik bilgiler sunuldu. Sunumda, projenin amacı, kapsamı, hedefleri, faaliyetleri, izleme ve değerlendirme süreçleri anlatıldı. Ayrıca, projeye dahil olan okulların sayısı, okula devam etmeyen öğrenci sayısı, okula kazandırılan öğrenci sayısı, devamsızlık oranları, veli ziyaretleri, öğrenci ve veli görüşmeleri, sosyal ve kültürel etkinlikler, eğitim seminerleri, ödüllendirme sistemi gibi konularda bilgiler verildi.

Toplantıda, projenin il merkezi ve ilçelerdeki çalışmaları, sorun ve çözüm önerileri görüşüldü. Toplantıda özellikle kız çocukları ve devamsızlık yapan öğrencilerin okula tekrar kazandırılması, okula devam sağlanması, veli ve öğrenci bilinçlendirilmesi, öğrencilerin sosyal ve akademik gelişimlerine katkı sağlanması, öğrencilerin meslek seçimlerine yönlendirilmesi, öğrencilerin kendilerine güven duymaları, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmeleri gibi konular üzerinde duruldu.

Toplantı sonunda konuşan Vali Mustafa Koç’un eşi ve proje il komisyonu başkanı öğretmen Neslihan Gül Koç, okula devam etmeyen özellikle kız çocukları ve devamsızlık yapan öğrencilerin tamamlamı okula kazandırmak için elinden geleni yapacaklarını söyledi. Koç, projenin önemine vurgu yaparak, projeye katkı sağlayan tüm paydaşlara teşekkür etti. Koç, projenin devam edeceğini ve başarıyla sonuçlanacağını belirtti. Koç, katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sona erdi.

omr-9534-01.jpeg

omr-9546-01.jpeg

omr-9562-01.jpeg

omr-9580-01.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir