Eski Ağrı Valisi Pavyon Kapattırdı!

Eski Ağrı Valisi Pavyon Kapattırdı!
2015-2017 yılları arasında Ağrı Valisi olarak görev yapan Musa Işın’ın “Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı” diyerek kapattığı 10 pavyon, Ramazan Bayramı’nın birinci günü yeniden açıldı.

2015-2017 yılları arasında Ağrı valisi olarak görev yapan Musa Işın’ın “Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı” diyerek kapattığı 10 pavyon, Ramazan Bayramı’nın birinci günü yeniden açıldı. Pavyonlar bu sefer de idare mahkemesi kararıyla mühürlendi.

10.08.2023 tarihli 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kütahya Valiliğine atanan 2015-2017 yılları arasında Ağrı’da görev yapan ve bölge halkı tarafından halen yaptığı hizmetlerle anılan Işın,Kütahya’da faaliyet gösteren pavyonların bulunduğu bölgede asayiş ve narkotik olaylarının arttığını belirtti.

Kütahya Valisi Musa Işın, ocak ayında 10 pavyonun kapatılması için talimat vermişti. Pavyon işletmecileri, bu karar üzerine mahkemeye başvurarak pavyonların açılmasını talep etti. Kütahya İdare Mahkemesi, işletmelerin başvurusu üzerine kapatma hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi ve üç ay kapalı olan pavyonlar Ramazan Bayramı’nın birinci gününde yeniden açıldı. Kısa bir süre açık kalan pavyonlar, bu sefer de Bursa Bölge İdare Mahkemesi’nin kararıyla mühürlendi.

MUSA IŞIN: ORASI BİR BATAKLIK

Kütahya Valisi Musa Işın pavyonların kapatılmasıyla ilgili şunları ifade etmişti: "Allah bin defa razı olsun sizden, bugüne kadar nerede idiniz diyeceksiniz. Size verdiklerimiz, yazdıklarımız resmi rakamlar. Ama bir de kayıtlara geçmeyen, paylaşamayacağımız şeyler var. Orası tam bir bataklık. Adam öldürme var, gasp var, uyuşturucu var, kadın ticareti var. Suçun her türlüsü, rezalet, kepazelik var. Silah kaçakçılığı var, silah sıkma var. Orası tam bir bataklık. Şimdi böyle bir bataklık orada dururken biz kendi kendimizi kandırıyoruz, diyoruz ki uyuşturucu ile mücadele edeceğiz. Arkadaşlar, bataklık açılmış burada. İşin esas merkezine neden inmiyoruz? Önce burayı kapat, ondan sonra uyuşturucu ile mücadele et. Ben burada valilik yaptığım süre içerisinde onlarla mücadelemi sürdüreceğim. Çünkü burası sizin için, Kütahya için, hepimiz için utanç vesikasıdır. Ben yetkimi kullanarak kapattım. Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı."

Kaynak:Erdal Uçar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum