Darüşşafaka Eğitim Kurumları Ağrılı öğrencileri bekliyor

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Ağrılı öğrencileri bekliyor
Annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere tam burslu ve yatılı kolej eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumlarının 2023 yılı giriş sınavı 21 Mayıs'ta yapılacak.

21 Mayıs Pazar günü, Türkiye’nin 32 ilinde düzenlenecek olan sınav merkezlerinden biri de Ağrı olacak.

Annesi ve/veya babası hayatta olmayan, maddi imkanları yetersiz, ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin başvuru yapabileceği Darüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı’nda başarılı olan öğrenciler, ortaokuldan başlayıp liseden mezun oluncaya kadar 8 yıl boyunca tam burslu, nitelikli eğitimi alma imkânı kazanacak.

 

Son başvuru tarihi 15 Mayıs

Sınava katılmak isteyen adayların başvuru evraklarını, Darüşşafaka Ortaokulu’na 15 Mayıs Pazartesi gününe kadar elden veya posta yoluyla ulaştırması gerekiyor.

Sınavın yapılacağı iller şu şekilde;

“Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Ordu, Samsun, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van.

Sınava Türkiye’nin her ilinden başvuru kabul edilecek.

32 il dışından sınava katılacak, maddi durumu elverişsiz öğrenci ve velilerinin en yakın sınav merkezine gelmek için yapacakları ulaşım masrafına ise Darüşşafaka Cemiyeti tarafından destek verilecek.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı başvuru şartları

 

Öğrencinin; T.C. vatandaşı olması, Annesinin ve/veya babasının hayatta olmaması, Ailesinin maddi durumunun kolej düzeyinde eğitim almasına yeterli olmaması, 2012 ya da daha sonraki yıllarda doğmuş olması (Yaş düzeltmesi geçersizdir.), 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilkokul 4. sınıf öğrencisi olması

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Giriş Sınavı'na başvurmak için gerekli belgeler”

Adayın okuduğu ilkokul müdürlüğünden alınacak ve “ilkokul 4. sınıf öğrencisi olduğunu gösterir imzalı ve mühürlü belge” (Okul karnesi kabul edilmez.), Nüfus cüzdanı fotokopisi, Vukuatlı aile nüfus kaydı örneği (Suret, fotokopi, muhtar belgesi, ölüm tutanağı kabul edilmez.), Adayın dört (4) adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğrafı, Başvuru Formu (doldurulmuş), Başvuru için gerekli belgelerin Darüşşafaka Ortaokulu'na postayla ulaştırılması zorunludur.

Not: Ağrı’dan 2020-2021eğitim ve öğretim yılında 1 öğrenci, 2021 -2022 eğitim ve öğretim yılında ise 2 öğrenci olmak üzere toplam 3 öğrenci, Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında okuma fırsatı yakaladı.


content-original-6e584b456d728fcf602e35a241f242dc.jpgtheme-original-feab0461cbdf5ad5495f3f0e8ac5aa63.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.