Ağrı'da ihtiyaç sahibi bin 400 aileye gıda kolisi dağıtıldı

Ağrı'da ihtiyaç sahibi bin 400 aileye gıda kolisi dağıtıldı
Sadakataşı Derneği Ağrı Temsilciliği tarafından Ağrı merkez ve ilçelerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi bin 400 aileye gıda kolisi dağıtıldı.

Çetin kış şartlarının yaşandığı kentte, ekonomik olarak sıkıntı yaşayan ailelere ulaşıp bir nebzede olsa onlara yardımcı olmak için harekete geçen Sadakataşı Derneği Ağrı Temsilciliği yönetimi ve üyeleri, hava sıcaklığının sıfırın altında eksi 25 derecenin altına indiği günlerde ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

Yardım çalışması kapsamında Ağrı merkez ve Diyadin ilçesinde ailelere gıda kolilerini ulaştırmaya başlayan dernek, tüm ilçelerde toplamda bin 400 aileye gıda kolisi ulaştırdı.

Yürüttükleri yardım çalışması hakkında açıklamada bulunan Sadakataşı Derneği Ağrı Temsilcisi Yüksel Aslan, gıda kolisi yardımının akabinde kentte kış mevsiminin çetin geçmesi nedeni ile ailelere odun ve kömür yardımı ulaştıracaklarını belirtti.

‘Yardım kolilerini önceden tespit ettiğimiz ailelerimize ulaştırdık’

Açıklamasında kış mevsiminin çetin geçtiği Ağrı'da ihtiyaç sahibi ailelerin zor günler geçirdiğini dile getiren Aslan: "Sadakataşı Derneği Ağrı Temsilciliği olarak kış yardımları kapsamında başlatmış olduğumuz gıda paketi yardımlarımız devam ediyor. Ağrı’da eksi 30 derecelere kadar düşen hava sıcaklığı beraberinde istihdam problemini de getirirken, Ağrı merkez ve ilçelerimizde birçok vatandaşımız ciddi ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor. Siz değerli hayır sahiplerinden gelen bağışlarla hazırlamış olduğumuz bin 400 adet gıda paketini Sadakataşı Derneği Ağrı Temsilciliği üye ve gönüllerimizle daha önceden belirlediğimiz ailelere ulaştırmaya başladık. Hazırladığımız yardım paketlerini kent merkezi, Doğubayazıt, Taşlıçay, Tutak, Hamur, Eleşkirt, Diyadin, Patnos ilçelerinde de dağıtımlarımızı tamamlamak üzereyiz. Kış mevsiminin çetin geçtiği özellikle bu aylarda Ağrı ilimizde yardım için gittiğimiz birçok ailenin ciddi ısınma problemi yaşadığına şahit oluyoruz. Siz değerli bağışçılarımızdan özellikle yakacak konusunda bağışlar bekliyoruz. Birçok ailemiz yakacak kömür ve odun bulamayacak durumda, gıda paketi yardımlarımızla birlikte kömür ve yakacak odun yardımlarımız için çalışmalarımız başladı." Dedi.


3ecd8f3e-a662-48d4-88be-c29ab1aff1f5.jpg0a491856-ca34-47b4-8210-4fdd75677039.jpg8dc49605-db83-4fde-9ae5-40c26ba25ca4.jpg152e88a7-fc6f-495b-b2c7-c905b87ef3e3.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.